piątek, 18 lutego 2011

Walka z trądzikiem - najczęściej popełniane błędy


Autorem artykułu jest Iza Salamon

Trądzik jest schorzeniem, które kojarzone jest przede wszystkim z młodymi ludźmi – nastolatkami wchodzącymi w okres dojrzewania.
To właśnie wtedy bowiem dochodzi do zawirowań hormonalnych, które mogą prowadzić do pojawienia się wykwitów skórnych. Ale co zrobić, gdy trądzik – mimo leczenia – nie chce zniknąć? Oto najczęstsze błędy, które popełniane są podczas walki z trądzikiem.
Przyczyny trądziku
Trądzik pojawia się najczęściej na skutek zawirowań hormonalnych związanych z nadmierną produkcją androgenów – męskich hormonów płciowych. Hormony te oddziałują na pracę gruczołów łojowych. Wzmożona ich praca doprowadza do łojotoku, co z kolei staje się przyczyną zaczopowania ujść gruczołów. W rezultacie dochodzi do namnażania się bakterii beztlenowych, które wydzielają enzymy rozkładające łój na wolne kwasy tłuszczowe, powodujące podrażnienia i powodują powstawanie zaskórników.
Warto wiedzieć, że poza hormonami istnieje wiele innych czynników, które mogą wpływać na nasilenie się zmian trądzikowych. Zalicza się do nich między innymi: stres, niewłaściwy sposób odżywiania się, czynniki genetyczne.
Błędy popełniane w leczeniu trądziku
Okazuje się, że błędy popełniane w walce z trądzikiem to częste zjawisko. Pierwszą sprawą jest oczywiście podjęcie leczenia. Wiele osób bagatelizuje ten problem, licząc na to, że trądzik sam zniknie. Choć faktycznie w wielu przypadkach może się tak zdarzyć, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że problem sam nie zniknie. Co więcej – bagatelizowanie trądziku może w przyszłości zakończyć się pozostawieniem na skórze nieestetycznych blizn i przebarwień. A ich usunięcie wcale nie jest takie proste.
Kolejną kwestią jest stosowanie leków na własną rękę. Warto pamiętać, że niektóre środki są dość silne i bez konsultacji lekarskiej mogą przynieść więcej szkód aniżeli pożytku. Dermatolog, dysponujący znacznie większą wiedzą niż my, jest w stanie dobrać leczenie spełniające nasze potrzeby. Co więcej, gdy nie zauważy poprawy może zdecydować o zmianie sposobu leczenia. My, nie znając się na leczeniu trądziku, sami nie podejmiemy stosownych kroków.
Częstym błędem popełnianym w walce z trądzikiem jest również nie stosowanie się do zaleceń dermatologa. Niekiedy nie pamiętamy o aplikowaniu leków, czasami zmniejszamy lub zwiększamy dawkę. Trzeba koniecznie trzymać się zaleceń lekarza. Tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że trądzik uda się wyleczyć.
Ważną kwestią jest także dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Dość częstym błędem jest zapominanie o demakijażu. Tymczasem oczyszczanie skóry jest ważnym elementem nawet wtedy, gdy na twarzy nie mamy żadnych kosmetyków. Warto pamiętać, że w ciągu dnia nasza cera pokrywa się kurzem, potem oraz wszelkimi innymi zanieczyszczeniami. To z kolei sprawia, że zaczopowaniu ulegają ujścia gruczołów łojowych, co w konsekwencji sprzyja nasileniu trądziku.
Jeżeli już pamiętamy o oczyszczaniu twarzy, dość często sięgamy po nieodpowiednie kosmetyki. Zwykle do oczyszczania wybieramy mydła, które sprzyjają wysuszaniu skóry. To daje sygnał gruczołom łojowym do wzmożonej pracy, co zwykle kończy się łojotokiem.
Kolejnym błędem są toniki zawierające alkohol czy kwas salicylowy. Są to substancje, które przyczyniają się do wysuszania skóry i potęgowania trądziku.
Błędem, który przyczynia się do nasilania zmian skórnych może być także stosowanie specyfików pielęgnujących, które zawierają w swoim składzie oleje. Stosowanie takich preparatów przyczynia się do zatkania porów, co wpływa niekorzystnie na cerę trądzikową. Oczywiście nikt nie zabrania stosowania kosmetyków. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by nie zawierały w swoim składzie olejów (oil-free).
Dość częstym błędem, który opóźnia całkowite wyleczenie jest dotykanie zmian trądzikowych. Wykwity skórne stanowiące siedlisko bakterii beztlenowych przenoszone są przez dłonie na inne części twarzy. Dlatego też należy unikać nadmiernych czynności.
Walce z trądzikiem nie sprzyja także wyciskanie pryszczy. Tymczasem dla wielu osób jest to swojego rodzaju nałóg. Warto jednak pamiętać, że takie czynności powodują nie tylko nasilenie zmian trądzikowych, ale przede wszystkim powolne ich gojenie i ryzyko pojawienia się blizn potrądzikowych.
Dla wielu osób sposobem na pozbycie się trądziku jest wysuszanie zmian słońcem. Jest to jednak jeden z podstawowych błędów, który przyczynia się do opóźnienia leczenia trądziku. Choć faktycznie promienie słoneczne początkowo powodują wysuszenie wykwitów i faktycznie znikają, to jednak po pewnym czasie – gdy cerę trądzikową będziemy systematycznie eksponować na słońcu, wówczas doprowadzi to do jej przesuszenia. A skóra sucha to z kolei sygnał dla gruczołów łojowych do zwiększenia produkcji łoju. W rezultacie dochodzi do łojotoku, co kończy się zaczopowaniem ujść gruczołów łojowych.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Fakty i mity na temat leczenia trądziku


Autorem artykułu jest datadiscovery



Rozprawmy się definitywnie z obiegową, ostatnio bardzo modną opinią dotyczącą leczenia trądziku. Otóż polega ona na tym, że wiele środowisk parakosmetycznych lansuje pogląd, jakoby trądzik należało zostawić do obsługi lekarzom dermatologii.

Ta przykra przypadłość wieku młodego od zawsze należała do ścisłego pola działania kosmetyki. Od zarania czasów leczenie trądziku, czy też asysta kosmetyczna niedopuszczająca do infekcji wzmożonego wydzielania skóry była domeną kosmetyki. Dziś próbuje się nam sugerować, że kosmetyczka nie powinna się zajmować czyszczeniem trądzików. Powstaje więc pytanie, kto to ma zrobić? Lekarz tego nie zrobi, bo nie potrafi. Poza tym, jest to działalność czasochłonna i mało dochodowa, w szczególności w porównaniu do czasu i bonusów, jakie przynosi wypisywanie recept na sterydy czy antybiotyki, które przynosząc chwilową poprawę niszczą nie tylko skórę, ale i cały organizm. Przyjmowanie doustnie całymi miesiącami antybiotyków powoduje spustoszenie całego systemu immunologicznego.

Z technicznego punktu widzenia pryszcze to zalegająca w skórze właściwej wydzielina łojowa, która z biegiem czasu, w zależności od splotu okoliczności, będzie miała 2 skrajne tendencje: albo zostanie zainfekowana bakteriami beztlenowymi i będzie ropieć, albo zalegając w skórze będzie ulegać procesowi wysuszania i tworzenia tzw. zaskórników czy „gwoździ” z czarną końcówką. Pierwsza z opcji, gdzie powstają ropne stany zapalne, to preludium do trądziku. Na pytanie co robić z wysiękowym, ropnym stanem zalegającym w skórze każdy lekarz odpowie czyścić, najpierw oczyszczamy, usuwamy z miejsca infekcji siedlisko bakterii. Na pytanie, co robić z pryszczem odpowiadają zgodnym chórem – nie ruszać. Błędne koło się zamyka, pacjent ropieje, popada we frustrację, czas mija, na skórze pozostają trwałe ślady niefrasobliwości medyków, dla których pryszcz to problem bardziej kosmetyczny (więc drugorzędny), niż medyczny.

No i doszliśmy do sedna sprawy. Trądzik zawsze był problemem kosmetycznym. I to kosmetyka dysponuje arsenałem środków do jego leczenia (obsługi). To kosmetyczka od lat zajmowała się czyszczeniem skóry i nikt nie ograniczał jej działania do pryszczy takich czy owakich. Każda dobrze wykształcona i podstawowo wyposażona kosmetyczka dysponuje wiedzą teoretyczną i przygotowaniem praktycznym do czyszczenia skóry. Vapozon, łyżeczka Unn’y, rękawiczki i igła jednorazowa, darsonval, trochę cierpliwości i talent w rękach pozwalają wyprowadzić pacjentów z bardzo zaawansowanych problemów trądzikowych. I co ważne, bez pozostawiania jakichkolwiek trwałych śladów na skórze. Blizny po trądziku to też przecież problem kosmetyczny.

---
   
Edyta Zwolińska


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Olej z krokosza jako sposób na trwałą depilację.


Autorem artykułu jest Anna Penkała

Czy wiesz, że systematyczne stosowanie wosku osłabia włosy i spowalnia ich odrastanie? Nie tylko wosk ma takie działanie, ale również inne metody wyrywania włosków. Należy do nich depilacja pastą cukrową. Obie te metody mają tę zaletę, że po ich zastosowaniu włoski rzadko wrastają, jak już to sporadycznie.
Czy wiesz, że systematyczne stosowanie wosku osłabia włosy i spowalnia ich odrastanie? Nie tylko wosk ma takie działanie, ale również inne metody wyrywania włosków. Należy do nich depilacja pastą cukrową. Obie te metody mają tę zaletę, że po ich zastosowaniu włoski rzadko wrastają, jak już to sporadycznie. Co istotne, po wielokrotnym wyrywaniu włosek może już nigdy nie odrosnąć. Obserwują to osoby od dłuższego czasu stosujące wyrywanie wraz z cebulkami jako sposób depilacji. Niestety większość włosków odrośnie i tak może się to przedłużać latami.

Ale jest sposób na szybszą i skuteczniejszą likwidację włosków i opóźnienie ich odrastania, aż do opóźnienia w nieskończoność, czyli docelowo całkowitej likwidacji zbędnego owłosienia. Metoda ta polega na stosowaniu oleju z krokosza w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie.

Dla kobiet z nadmiernym owłosieniem jest to bardzo dobre i pomocne rozwiązanie, oszczędzające wielu zmartwień, czasu i pieniędzy. Przy tym nie ma skutków ubocznych. Ma za to skutki drugorzędne, dobroczynne dla skóry.

Stosowanie oleju z krokosza w celach trwałej depilacji wymaga systematyczności i zaplanowanego działania. Zaletą jest to, że metoda jest tania, łatwa i przyjemna a efekty trwałe.

Porównajmy na przykład do depilacji laserowej. Nie będę się rozpisywać o przeciwwskazaniach. Sama cena jest już przeciwwskazaniem dla wielu osób. Wydać kilka tysięcy złotych na pozbycie się włosów na nogach? Depilacja łydek i ud tyle kosztuje? To już lepiej chodzić latem w długich spodniach i zrezygnować z basenu.
---
Anna Penkała
http://depilacja-krokosz.eu/
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Sposoby na podpuchnięte oczy.


Autorem artykułu jest Asteria



Zmęczone, opuchnięte oczy nie dodadzą urody żadnej z nas. Wykorzystaj proste triki, by Twoje oczy nie zdradziły zmęczenia. Teraz żaden z Twoich znajomych nie dowie się o nocnej imprezie.

Twarz z podpuchniętymi oczami zwraca uwagę otoczenia i naraża nas na lawinę pytań i komentarzy typu : "Co ty robisz w nocy ?".
Obrzmienia i worki bywają czasem oznaką choroby, ale znacznie częściej świadczą o niewyspaniu, błędach dietetycznych ( zbyt dużo soli w potrawach ) albo o genetycznej skłonności do zastojów limfy i spowolnionego mikrokrążenia. W ich likwidacji pomogą kosmetyki pod oczy z dodatkiem wyciągów poprawiających krążenie, np. z kasztanowca, kofeiny czy arniki.
Jeśli więc obudzisz się rano z podpuchnięciami, wstań i przygotuj okłady z herbaty. Ruszaj się w domu energicznie, by krew zaczęła krążyć szybciej. Wypij szklankę oczyszczającej zielonej herbaty i... zastosuj proponowane triki wygładzające skórę pod oczami. Dzięki nim będziesz mogła pokazać wszystkim wypoczętą twarz.

Usuwamy opuchnięcia.
1. Przygotuj herbaciany okład.
Zaparz dwie torebki herbaty, schłódź je zimną wodą i włóż do lodówki na kwadrans. Połóż się potem z lekko uniesioną głową, zamknij oczy i przyłóż do nich chłodne torebki. Odpocznij przez 10 minut, opłucz twarz.
2. Uspokój skórę w okolicach oczu kojącym żelem. Wmasuj żel niwelujący obrzęki w kierunku od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Gdy się dobrze wchłonie, posmaruj skórę rozświetlającym kremem pod oczy.
3. Nałóż pod oczy rozświetlający korektor. Dzięki temu zatuszujesz zaczerwienienia czy sińce. Wybierz taki kosmetyk, który także pobudza mikrokrążenie. Zrób lekki makijaż, malując rzęsy tuszem podkręcającym.

Źródło : Magazyn "Olivia"

---
   
www.zdrowiemodauroda.blogspot.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Idealny makijaż.


Autorem artykułu jest Asteria

Idealny makijaż wydaję się pojęciem dosyc prostym. Niestety takim nie jest. Każda kobieta chce, aby jej makijaż wyglądał świeżo, seksownie i naturalnie. Oto kilka prostych sposobów na to, by zawsze i wszędzie.. byc piękną !
1. Cera tłem makijażu.
Nawet najpiękniejszy makijaż się nie uda, jeśli dobrze nie przygotujesz do niego cery. Podobnie jak malarz musi zagruntować płótno by stworzyć obraz, ty również powinnaś odpowiednio przygotować skórę do make-upu.

- 10 minut przed rozpoczęciem makijażu oczyść cerę i wklep w nią intensywnie nawilżający krem. To wystarczy jeśli skóra jest młoda i w dobrej kondycji

- sucha lub dojrzała skóra będzie potrzebowała - oprócz kremu nawilżającego - serum

Serum to koncentrat aktywnych składników o lekkiej konsystencji. Szybko poprawia sprężystość cery i działa jak lifting. Wzmaga też trwałość makijażu. Może zawierać peptydy, kolagen, kwas hialuronowy.

2. Jak pogrubić cienkie rzęsy ?
Jeśli rzeczywiście masz cienkie, słabo widoczne rzęsy, nawet dwukrotnie pomalowanie ich może nie dać zadowalającego efektu. Da się je wtedy dodatkowo pogrubić, stosując trik wizażystów.

Zrób to tak : Nałóż na pędzelek odrobinę sypkiego, transparentnego pudru i przyprósz nim rzęsy. Mrugnij kilka razy oczami, by usunąć nadmiar pudru, po czym pociągnij rzęsy czarnym tuszem.


3. Powiększ usta bez zastrzyków.
Twoje usta są zbyt wąskie i płaskie ? To nie problem, możesz je znacznie uwypuklić i powiększyć bez kłucia i wprowadzania wypełniacza.


Zrób to tak : Pomaluj wargi błyszczykiem, który uwydatni je na kilka godzin. Do wyboru masz kosmetyki z kolagenem, czerwoną papryczką, miętą pieprzową i pieprzowcem. Zasada ich działania jest ta sama : na pewien czas pobudzają mikrokrążenie, poprawiając przez to ukrwienie warg. Kolor ust ożywia się, wargi stają się bardziej wydatne. Uwaga ! Powiększeniu ust po nałożeniu błyszczyka towarzyszy czasem pieczenie. Nie denerwuj się, to znak, że "papryczka" już działa.

4. Jak dodać spojrzeniu świeżości ?
Jeśli malujesz powieki ciemnymi cieniami, nie zapomnij zastosować triku, który optycznie rozświetli twoje spojrzenie.

Zrób to tak : Na wąski pędzelek nabierz jasny cień, np. srebrzysty lub w cielistym odcieniu, i przy wewnętrznych kącikach oczu namaluj strzałkę. Rozetrzyj ją trochę w stronę nasady nosa. Dzięki temu trikowi oczy nabiorą więcej blasku:


5. Efektywne nakładanie tuszu.
Zamiast martwic się, że znów wybrałeś zły tusz do rzęs, przekonaj się czy na pewno wiesz jak go efektywnie używac. Zwykle nakłada się go zbyt lekko i nie przeciąga przez całe rzęsy.


Zrób to tak : Po nabraniu tuszu przykładaj szczoteczkę do nasady rzęs i przeciągaj ją zdecydowanym ruchem. Jednocześnie okręcaj główkę maskary. Dzięki temu rzęsy zostaną dokładnie pokryte na całej długości.


Źródło : Magazyn "Olivia"
---
www.zdrowiemodauroda.blogspot.com
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl