poniedziałek, 14 lutego 2011

Zima sroga także dla naszych włosów.


Autorem artykułu jest Artur Arturo



W tym artykule udzielam porad, które dotyczą pielęgnacji i ochrony włosów zimą. Podpowiadam jak odpowiednio suszyć je za pomocą suszarki i jakie preparaty kosmetyczne są najlepsze dla nich w tę zimną porę roku.
wlosy-suszenie1Mroźne powietrze przyczynia się do powstawania wielu utrudnień. Mnie, jako kobiecie najbardziej przeszkadza - ze względu na niszczenia moich włosów - oddziaływanie na nie ciepłym i suchym powietrzem z suszarki. Muszę je suszyć, bo przecież nie wyjdę z mokrymi czy wilgotnymi na dwór, gdzie temperatura jest sporo poniżej zera – i nabawię się murowanego przeziębienia. 

W tym artykule napiszę jak możemy zaoszczędzić naszym włosom nieco cierpienia podczas tego koniecznego w tej porze roku procesu.

Zacznę od ich przegrzania zbyt ciepłym strumieniem powietrza. Nie wolno używać turbo suszarek (o dużej mocy wydmuchiwanego strumienia powietrza), gdyż one rozchylają łuski włosa i wydmuchują z jego wnętrza całą potrzebnemu do piękna wilgoć. Włosy stają się matowe i suche.

Obecnie na rynku można znaleźć całe mnóstwo preparatów chroniących włosy przed wysokimi temperaturami - włosy odwdzięczą się nam za ich stosowanie (nakłada się je na umyte i osuszone ręcznikiem włosy).

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem suszarki do włosów, to udzielę Ci wskazówki – jednym z podstawowych kryteriów, którymi będziesz się kierować powinna być funkcja suszenia letnim lub nawet chłodnym powietrzem.

Teraz napiszę o błędzie, który często popełniamy (nie tylko my, ale i fryzjerki na włosach swoich klientek). Jest nim suszenie włosów w sposób, który otwiera łuski włosa (tak zwane suszenie pod włos).  Na pewno nie raz suszyłaś włosy tak, aby były jak najbardziej puszyste i uniesione u nasady – to znaczy z głową pochyloną do dołu – nie rób tak więcej! Bardzo traci na tym zdrowie i wygląd Twoich włosów.

Wyżej wymienione porady są jedynymi, które mogą nieco oszczędzić fryzury 2011 roku – to znaczy ich wygląd. Jedynym pocieszeniem dla nas jest fakt, że zima nie trwa wiecznie i w pozostałych dziewięciu miesiącach roku nasze fryzury mogą wyglądać zdrowo, czyli tak jak chcemy.

---
   
Dbajcie o włosy, im też jest zimno.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Trądzik u dorosłych


Autorem artykułu jest Joanna Kwiatek

W artykule przedstawię temat trądziku u osób dorosłych. Opiszę jakie są jego przyczyny, czego należy nie jeść jak ktoś ma skłonność do trądziku, a także jak wyglądają zmiany oraz ich leczenie. Życzę miłej lektury.
Kiedy pojawiają się zmiany?
Po 25 i 30 roku życia mogą się pojawić nawet u osób, które nie miały problemów w okresie dojrzewania z tą chorobą skóry.
Nie ustępują przez dłuższy czas, ponieważ są oporne na wszelkiego rodzaju zabiegi w salonach i kosmetyki dla skóry trądzikowej oferowane w drogeriach oraz te profesjonalne.
Jak wyglądają zmiany i gdzie występują?
Zmiany wyglądają tak jak te, które widzimy u osób w młodym wieku. Mogą pojawić się nie tylko na twarzy, ale także na plecach, pośladkach, dekolcie itp. Nie wygląda to zbyt estetycznie i wpływa niekorzystnie na poczucie własnej wartości.
Przyczyny powstawania trądziku u dorosłych
Między innymi niewłaściwa pielęgnacja cery, czyli używanie nie odpowiednich kosmetyków, wyciskanie samodzielne i wiele innych, które opisałam w książce.
Złe nawyki żywieniowe też mogą być tego przyczyną np. nadmierne spożywanie białka, które zawierają sery żółte, jogurty, jajka, ryby (łosoś), masło orzechowe. Często nie zdajemy sobie sprawy ile tak naprawdę tego jest w naszym codziennym menu. Na przykład kiedy zjemy na obiad rybę, potem jogurt, jajko, czy inne potrawy z tym składnikiem, to może dać zbyt wysoką dzienną dawkę.
Podobnie jest ze słodyczami i jedzeniem typu fast food, którego należy unikać nie tylko ze względu na nadwagę, której przyczyną między innymi są ich puste kalorie, ale też z powodu składu tego typu „bułki z mięsem”. Tak jak sprawdzamy skład kosmetyków również powinniśmy analizować to co zawiera nasze jedzenie, ponieważ może źle wpłynąć na stan cery i pojawi się trądzik lub zwiększy się jego intensywność. Jeśli ktoś nie zna się na składzie chemicznym tego co je, należy się skonsultować z profesjonalnym Dietetykiem, ale też przeczytać trochę o tym z wartościowych źródeł wiedzy.
Kolejną przyczyną jest przyjmowanie hormonalnych pigułek antykoncepcyjnych, które powodują niedobór wapnia, witamin z grupy B (kwas foliowy – witamina B9), czyli bardzo cennych dla naszego organizmu składników.
Następna bardzo istotna przyczyna to genetyka. Niestety jeśli któreś z rodziców miało problemy z trądzikiem to u nas też może on wystąpić. Wiadomo, ze w okresie dojrzewania jest to normalne zjawisko, ale niekoniecznie, bo może mieć mniej lub bardziej intensywny przebieg. W wieku dorosłym też może to być wina genów.
Każdą przyczynę należy zbadać, skonsultować i wykluczyć lub wziąć pod uwagę i zastosować się do zaleceń lekarza, a potem Kosmetologa lub Kosmetyczki. Tego typu leczenie nie trwa tydzień ani dwa, tylko niestety minimum pół roku. Konieczna jest w tym wypadku cierpliwość i wytrwałość, bo jak zaprzestaniemy leczenia w połowie, to nie skończy się to dobrze i nigdy nasza cera nie będzie piękna.
Pozostałe przyczyny trądziku u dorosłych:
-podwyższony poziom prolaktyny, która jest hormonem wpływającym na ilość mleka w ciąży. Przyczyną jej zbyt wysokiego poziomu jest niedoczynność tarczycy.
-palenie tytoniu
-nadmierne rogowacenie skóry czyli hiperkeratynizacja
-często błędnie uważa się, że przyczyną trądziku jest łojotok, jednak bez nadmiernego rogowacenia skóry sam nie może być przyczyną. Dlatego liczy się wiedza profesjonalna.
-promieniowanie ultrafioletowe
-stres – bardzo ważny czynnik, ponieważ gdyby nie nerwy nie byłoby wielu chorób.
Gdybyśmy na co dzień mniej się denerwowali to nie byłoby aż tylu osób z trądzikiem czy innymi chorobami. I oprócz tego gdyby każdy się lepiej odżywiał. To tylko teoria, bo w praktyce niestety stres towarzyszy wielu osobom na co dzień.
Trądzik może być też przyczyną niskiego poczucia własnej wartości, które jest ważne w życiu każdego z nas, ponieważ wpływa na naszą samoocenę. Natomiast osoby z trądzikiem nie czują się zbyt dobrze widząc stan swojej cery w lustrze. Dlatego chcąc zwalczyć tą dolegliwość należy skupić się na przyczynach, a nie objawach. Konieczne są w tym celu wspomniane w artykule badania, wizyta u Dermatologa. Jeśli będziecie wiedzieć dlaczego występuje u was trądzik na twarzy lub na innej części ciała, bo mogą to być plecy, pośladki itp. Łatwiej wtedy będzie go zredukować. Najgorszy jest trądzik występujący na twarzy, głównie to on zaburza poczucie własnej wartości na co dzień.
Podsumowując życzę wszystkim skutecznego wyleczenia się z trądziku, a potem już tylko utrzymania uzyskanych efektów,bo jak mówi złota myśl mojego autorstwa: „Warto pięknie wyglądać, aby z zachwytem w lustro spoglądać” i tego zachwytu życzę każdemu, kto czyta ten artykuł.
---
www.joanna-kosmetyka.blog.onet.pl
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Gładkie lico na wiosnę...


Autorem artykułu jest Novatio



Nasza skóra już woła o ratunek. Jest po zimie przesłuszona i pozbawiona blasku. Za półtora mieisiąca przyjdzie wiosna. Wraz z wiosną zawitają również piękne ciepłe promienie słoneczne. Już dziś zacznij przygotowywać skóra aby był piękna i błyszcząca.

Doskonale wyglądająca skóra, rozświetlona twarz o zdrowym kolorze, gładka i elastyczna cera - to dążenia ludzi nowoczesnych i zadbanych. Mikrodermabrazja diamentowa, dostępna w ofercie salonów urody, jest zabiegiem spełniającym oczekiwania wszystkich tych, którzy chcą wyglądać świeżo i emanować blaskiem, a jednocześnie pozostawać aktywnym i nie tracić czasu na niezwykle kosztowne, czasochłonne, często niekomfortowe i nie zawsze efektywne zabiegi chirurgiczne. Stosowanie mikrodermabrazji  gwarantuje, że po trwającym zaledwie godzinę zabiegu natychmiast wracamy do normalnego trybu życia, nie rezygnując z pracy i codziennych zajęć.

Efekty widoczne są niemal od razu. Już po pierwszym razie skóra i cera są w znacznie lepszej kondycji. Miarą skuteczności mikrodermabrazji jest zadowolenie klientów. Bardzo często jest tak, że każdy, kto choć raz skorzystał  z usługi,  od tej pory korzysta z niej cyklicznie. Zabieg polega na stopniowym złuszczaniu naskórka za pomocą głowicy pod  wysokim ciśnieniem z końcówką pokrytą kryształkami diamentu. Płynna regulacja ciśnienia pozwala dostosować głębokość zabiegu do każdego typu i segmentu skóry. Z powodzeniem stosowana jest przy wrażliwej, płytko unaczynionej skórze, jak również u osób nietolerujących peelingów chemicznych. Mikrodermabrazja jest jedną z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod likwidacji przebarwień, blizn, zmarszczek, rozstępów,  łojotoku i nadmiernych rogowaceń naskórka. Stosowana regularnie, z czasem daje coraz lepsze efekty i pozwala je długotrwale utrzymać. Najczęściej wymieniane przez klientki zalety zabiegu to:

-Efekt wygładzenia i spłycenia zmarszczek

-Odmładzona i rozświetlona skóra

-Plamy i przebarwienia jaśnieją lub zostają całkowicie wyeliminowane

-Zmniejszenie zmian trądzikowych, łojotoku i zaskórników

-Zdrowy kolor skóry, bardziej gładka i elastyczna cera

---
   
Anna Stankowiak


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Sposób na piękną cerę – mikrodermabrazja diamentowa


Autorem artykułu jest Justyna Eversun

Mikrodermabrazja diamentowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia z głowicą ścierającą. Zalet takiego kontrolowanego złuszczania jest wiele, a samą metodę poleca się dla różnych typów skóry.
mikrodermabrazja1_734597263_widok3Dla jakich typów cery przeznaczona jest mikrodermabrazja?
Ze względu na szerokie zastosowanie zabieg jest polecany zarówno w przypadku cer tłustych, mieszanych, jak i suchych. Mikrodermabrazja diamentowa nie tylko wspaniale oczyszcza skórę, ale również skutecznie usuwa zrogowaciałą warstwę naskórka, regeneruje i poprawia absorpcję składników aktywnych.
Kiedy wykonuje się mikrodermabrazję?
Zabieg można wykonywać przez cały rok, jednak najkorzystniejsze są okresy charakteryzujące się mniejszym nasłonecznieniem – po mikrodermabrazji nie można się bowiem opalać. Przyjmuje się, że najlepszymi okresami jest jesień i wczesna wiosna. Niezależnie od pory roku należy zabezpieczać twarz po zabiegu kosmetykami z odpowiednio wysokim filtrem (najlepiej z faktorem powyżej 25).
Jak przygotować się do zabiegu?
Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, nie ma więc szczególnych wymagań dotyczących przygotowywania się do wizyty w salonie. Z pewnością jednak już na kilka dni przed usługą warto zrezygnować z peelingu i stosowania preparatów/zabiegów, które mogłyby podrażnić skórę (np. depilacja kremem lub woskiem).
Ile trwa i jak wygląda zabieg?
Zabieg mikrodermabrazji trwa zazwyczaj ok. 30-40 minut. Kosmetyczka do przeprowadzenia usługi wykorzystuje specjalne urządzenie wyposażone w głowicę, którą przesuwa po skórze klientki. Głowica ta w kontrolowany i bezpieczny sposób ściera naskórek, co nie wiąże się z nieprzyjemnymi odczuciami. Wiele klientek uważa mikrodermabrazję za zabieg, który wręcz relaksuje; podczas usługi odczuwane jest lekkie ścieranie naskórka.
Jakie są efekty mikrodermabrazji?
Przede wszystkim wspaniale wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt i rozjaśnia. Usuwa z niej wszelkie zanieczyszczenia, zaskórniki, zmniejsza przebarwienia, zwęża pory. Ponadto zabieg spłyca zmarszczki i odświeża skórę, która wygląda rześko i młodo. Mikrodermabrazję stosuje się nie tylko na skórę twarzy, ale również na ciało, metoda jest skuteczna m. in. w przypadku rozstępów.
Jak dbać o skórę po zabiegu?
Przede wszystkim należy przez co najmniej 2-3 dni unikać opalania. Należy też zabezpieczać twarz kremem z wysokim filtrem. Dla lepszych efektów warto pić co najmniej 1.5 l wody dziennie.
---
www.eversun.pl - profesjonalne kosmetyki i aparaty do salonów kosmetycznych, solarium i SPA
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl